Cześć 🙂

Mam na imię Łukasz i chcę Cię zaprosić do „rozmowy” o sztuce, literaturze, muzyce i wielu innych kwestiach związanych z kulturą.

Od dziecka byłem pod wrażeniem ludzkiej kreatywności – jej podstaw i wpływu na otoczenie, choć mnie Bozia obdarzyła bardziej analitycznym umysłem. Właśnie dlatego jako zawód wybrałem ekonomię, która wykorzystuje matematykę, aby wyjaśnić ludzkie działania. A jak kończę „interpretację” praktycznych poczynań ludzkości, biorę się za zgłębianie jej awangardowych osiągnięć. I muszę przyznać, że na pewnych płaszczyznach widzę podobieństwa. W końcu codzienne życie też wymaga kreatywności.

Dzieła literatury, cuda architektury, kontrowersyjne kino, kulturalne ciekawostki i wiele innych tematów związanych z ludzką kreatywnością to kwestie, które chciałbym poruszać na swoim blogu. W miarę możliwości będę dzielił się swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Czasami będą one względnie oczywiste, a czasem mogą być zaskakujące. Niektóre artykuły będą przedstawiały poszczególne osiągnięcia ludzkiego umysłu i ręki, a niektóre pokażą praktyczne oblicze placówek kulturalnych.

Mam nadzieję, że będzie ciekawie.